Ambasadori italian në Kongo vritet në një sulm ndaj autokolonës së OKB-së

Ambasadori i Italisë në Republikën Demokratike të Kongos është vrarë në një sulm ndaj një autokolone të Kombeve të Bashkuara pranë qytetit lindor Goma të Kongos.

Programi Botëror i OKB-së për Ushqimin tha se të paktën dy persona të tjerë u vranë dhe disa të tjerë u plagosën në sulmin e së hënës ku u vra ambasadori italian Luca Attanasio.

Një zëdhënës i Kombeve të Bashkuara i tha Zërit të Amerikës se dy viktimat e tjera ishin një shtetas italian dhe një shofer kongolez i programit. Zëdhënësi tha se sulmi kishte si objektiv dy automjete të programit të OKB-së që po udhëtonin rreth 25 kilometra në veri-lindje të qytetit Goma.

Askush nuk e ka marrë përgjegjësinë për sulmin.

Në një deklaratë OKB-së thuhet se delegacioni po udhëtonte nga Goma për të vizituar një program ushqimi shkollor në Rutshuru kur ndodhi incidenti. Ai vuri në dukje se sulmi “ndodhi në një rrugë që ishte kontrolluar më parë për arsye sigurie”.

Agjencia Reuters, duke cituar Parkun Kombëtar të Virungas, njoftoi se autokolona u sulmua pranë zonës Kanyamahoro si pjesë e një përpjekjeje për rrëmbim.

Ministri i Jashtëm italian Luigi Di Maio lëshoi një deklaratë ku shpreh “trishtimin e tij të madh” për vdekjen e bashkatdhetarëve të tij. “Rrethanat e këtij sulmi brutal nuk dihen ende dhe po bëhen të gjitha përpjekjet për të hedhur dritë mbi atë që ndodhi, “tha ministri Di Maio.

Lindja e pasur me minerale e Kongos ka qenë për më shumë se dy dekada një fushë beteje për grupe të shumta të armatosura, pasi militantët e përfshirë në gjenocidin e Ruandës në vitin 1994 u larguan përtej kufirit. Paqeruajtësit e OKB-së janë përpjekur të rikthejnë paqen në rajon për më shumë se një dekadë.

Britania ndalon fluturimet e modelit të Boeing 777, të përfshirë në incidentin në Denver

Boeing 777

Sekretari Britanik i Transportit Grant Shapps tha se në Britani do të ndalohen përkohësisht fluturimet e aeroplanëve Boeing 777 me motorë të ngjashëm me atë që mori flakë në një avion amerikan gjatë fundjavës në Denver.

Njoftimi i së hënës vjen dy ditë pasi njëri nga motorët e një avioni të kompanisë ajrore United Airlines u dëmtua pak kohë pas nisjes nga Aeroporti Ndërkombëtar i Denverit në Kolorado, në fluturimin drejt Havait. Pjesë të mëdha mbetjesh ranë mbi qytetin fqinj të Brumfieldit, disa prej tyre në oborre, fusha dhe mbi shtëpi. Asnjë lëndim nuk u raportua në tokë ose gjatë fluturimit të avionit me rreth 240 persona në bord. Piloti ishte në gjendje të kthehej i sigurt në Denver.

Motorët e avionit janë prodhuar nga kompania Pratt & Whitney.

Sipas Autoritetit Britanik të Aviacionit Civil, linjat ajrore britanike nuk operojnë aeroplanë me motorë të tillë. Linjat ajrore të huaja që operojnë aeroplanë të tillë nuk do të lejohen të hyjnë në hapësirën ajrore britanike për momentin.

“Pas incidentit të motorit Pratt & Whitney 4000-112 në një aeroplan Boeing 777, ne kemi pezulluar përdorimin e këtij modeli në hapësirën ajrore të Britanisë së Madhe”, thuhet në një deklaratë të Auotritetit Britanik të Aviocionit civil. “Ai nuk përdoret nga asnjë kompani ajrore e Britanisë. Ai motor përdoret nga linjat ajrore në SHBA, Japoni dhe Korenë e Jugut, ku autoritetet gjithashtu kanë ndaluar përdorimin e tij. “

United Airlines gjithashtu njoftoi se “në mënyrë vullnetare dhe përkohësisht” po pezullonte përdorimin e 24 aeroplanëve Boeing 777. “Ne do të vazhdojmë të punojmë ngushtë me rregullatorët për të vendosur se çfarë hapa shtesë duhet të ndërmerren”, tha linja ajrore në Twitter.

Bordi Kombëtar i Sigurisë së Transportit (NTSB) në SHBA tha se “ekzaminimi fillestar i aeroplanit tregoi se shumica e dëmtimit ishte e kufizuar në motorin e dytë; aeroplani pësoi dëme të vogla. Ekzaminimi dhe dokumentimi i aeroplanit është duke vazhduar.” NTSB gjithashtu tha se regjistrimi i zërit dhe të dhënat e kutive të zeza të avionit janë dërguar në një laborator në Uashington për analiza.

Administrata Federale e Aviacionit e Shteteve të Bashkuara (FAA), gjithashtu bëri thirrje për “intensifikimin e inspektimeve” të aeroplanëve Boeing 777 të pajisur me motorë të caktuar të kompanisë Pratt & Whitney.

Kosovë: Sulmohet i biri i politikanit lokal serb, Nenad Rashiç

Në Kosovë, policia tha se ka ndaluar tetë persona në fshatin Llapnasellë afër Prishtinës, pas një sulmi ndaj të birit të politikanit lokal serb, Nenad Rashiç. Policia tha se po kryen hetime rreth motiveve dhe rrethanave të sulmit.

Politikani serb Nenad Rashiç, u tha medieve se i biri është sulmuar dhe rrahur nga një grup prej dhjetëra personash në afërsi të shkollës ku vijon mësimet dhe ka pësuar plagë në kokë.

Ai është shprehur i bindur se sulmi ka të bëjë me veprimtarinë e tij politike që bie ndesh me atë të Listës Serbe, subjektit politik që mbështetet nga Beogradi.

Sulmi u dënua në nga ushtruesja e detyrës së presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila e cilësoi atë si “akt kundër demokracisë dhe lirisë së individit”, ndërsa u bëri thirrje forcave të rendit që të vënë sa më parë para drejtësisë autorët e sulmit.

Është tashmë e qartë që sulmi ndaj tij është në vazhdën e kërcënimeve të shumta e ndërhyrjeve ilegale të Serbisë në Kosovë, që kanë për qëllim frikësimin e qytetarëve serbë”, thuhet në reagimin e zonjës Osmani.

Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti shprehu keqardhjen për sulmin. “Duket se ky krim banditesk ndaj Nikolla Rashiqit është i organizuar dhe ka të bëjë me prindin e tij që nuk u thye e as s’u nënshtrua ndaj trysnisë e kërcënimeve të Serbisë. Me gjasë, meqë nuk e frikësuan dot Nenad Rashiqin, ia rrahën të birin Nikollën. Në qeverinë tonë të re do të punojmë që të gjithë qytetarët e Kosovës pa dallim përkatësie kombëtare të jetojnë të sigurt”, shkroi zoti Kurti në rrjetet sociale.

Sulmin e dënoi edhe kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Enver Hoxhaj. “Ky është i fundit, në një seri veprimesh frikësuese të kryera kundër figurave të opozitës serbe të Kosovës”, shkroi ai.

Ambasadori britanik në Kosovë, Nicholas Abbott, dënoi sulmin duke bërë thirrje për ndriçimin sa më të shpejtë të tij

Lajmi për sulmin ndaj djalit të Nenad Rashiçit është i neveritshëm çfarëdo qoftë motivi. Ky lloj i dhunës, qoftë fizike apo verbale, është i papranueshëm kundër kujtdo, por është veçanërisht më tronditëse që i ka ndodhur një të riu. Kërkoj nga Policia e Kosovës që të hetojë incidentin dhe të gjejë ata që kanë nxitur dhe kanë marrë pjesë në të”, shkroi ai.

Historia dy mijë vjeçare e picës: Italianët e gatuan, amerikanët e njohën me botën

8d3a84e8 05df 4493 984d 042b63bdcb59 780x439 1 780x439

Për disa cilësohet arti i rilindjes në ekran në çdo cep të vendit. Për të tjerët, do të jetë Roma e lashtë – Koloseu i mrekullueshëm, mbase. Por për shumë njerëz, do të jetë një ikonë tjetër e madhe, e rrumbullakët dhe jashtëzakonisht fotogjene italiane: një rrotë brumi.

Ngjyra, ngushëlluese dhe pafundësisht e shijshme, nuk është çudi që pica është një nga pjatat më të dashura në botë. Është një ushqim që ka kapërcyer origjinën italiane për të gjetur rrugë të reja – nga picat me majë të ananasit deri te pjatat e thella të stilit Chicago, raporton cnn.

Nuk është çudi që iu ka kushtuar një ditë e tërë në të gjithë globin – nga Dita Botërore e Picas në janar deri në Ditën Kombëtare të Picas, e cila zhvillohet në Shtetet e Bashkuara çdo 9 shkurt, transmeton Telegrafi.

Gjersa ne e mendojmë atë si një fenomen global të shekullit të XX-të, pica nuk filloi të udhëtonte vetëm kur kaloi Atlantikun. Në fakt, ajo bëri udhëtimin e parë ndërkulturor rreth dy mijë vjet më parë.

“Termi dhe koncepti është një term shumë i vjetër”, thotë Diego Zancani, profesor i gjuhëve mesjetare dhe moderne në Universitetin e Oksfordit dhe autor i “Si u dashuruam me ushqimin italian”.

“Grekët e lashtë kishin” pissa “ose” pita “, dhe një studim i fundit lidhi termin” pizza “me” pita “të ndryshme që ekzistojnë në të gjithë Mesdheun. Pra, koncepti është shumë i vjetër – por [pissa antike] ishte bukë, herë e skuqur dhe herë e pjekur pak, ndoshta me erëza mbi të”.

Ushqimi u shfaq përsëri – këtë herë si “pizza” – në 997 er. Në një marrëveshje të qiramarrjes së një shtëpie në Gaeta, në veri të Napolit, banuesi premtoi ta paguante pronarin me mish derri dhe pica – por edhe atëherë, thotë Zancani, “pica” misterioze do të kishte qenë copë buke.

Në vitin 1570, dhe shefi i kuzhinierit të Papës kishte një recetë për picë – por ishte “në thelb një tortë”, thotë Zancani, e bërë me bajame dhe sheqer.

Kur pica u bë picë

Më në fund, 700 vjet pas debutimit të saj si një pajisje negocimi për qiranë, pica e shijshme mbërriti në Napoli në fillim të shekullit të XVII-të. Por forma e saj fillestare – buka e pjekur e copëtuar me dhjamë derri (dhe më vonë vaj ulliri) me djathë sipër – nuk tingëllon si lloji i ushqimit që mund të pushtojë botën.

Në vitin 1760, domate të freskëta arritën në Napoli – dhe ajo që ne e njohim si pica doli në shitje. Vizitorët në qytet filluan të përhapnin fjalën për këtë ushqim roman në rrugë. Alexandre Dumas, autor i “Tre Musketeers”, ka shkruar i entuziazmuar për revista të ndryshme, ndërsa Carlo Collodi, krijuesi i Pinocchio, sulmoi ata.

Samuel Morse, shpikës i Morse Code, e urrente picën. Ai duket se ka qenë një pakicë – mbreti Bourbon i Napolit, Ferdinand, madje kishte instaluar një furrë me pica me tulla në rezidencën e tij verore. “Ishte një ushqim i të varfërve, por ai padyshim që e shijoi atë”, thotë Zancani.

Pastaj erdhi momenti i rëndësishëm për të cilin të gjithë kemi dëgjuar. Mbreti dhe Mbretëresha e Italisë së sapo bashkuar erdhën për të vizituar Napolin në vitin 1889 gjersa Mbretëresha Margarita ishte e etur të provonte specialitetin vendas.

“Ajo kontaktoi pizzaiolo [prodhuesin e picave] më të mirë në Napoli dhe i ofroi asaj tre lloje: të bardhë me yndyrë derri, djathë caciocavallo dhe borzilok; vaj ulliri dhe peshk; dhe domate, mocarela dhe borzilok”, thotë Zancani.

“Historia thotë se mbretëresha zgjodhi të tretën sepse i kujtoi asaj flamurin e Italisë”, pohoi ai.
Lindi pica Margherita. “Pastaj, ajo u bë në një mënyrë vërtet të madhe”, thotë Zancani.

Napoli, ende mbetet epiqendra e picave

Pjata jo vetëm që u hodh në të gjithë botën, por ka vendosur Napolin në hartë për vizitorë të panumërt që dëshirojnë të hanë një pica “të vërtetë”.

“Pica është një nga ikonat e qytetit – nuk mund të jetë asgjë tjetër, duke qenë se ajo lindi këtu si produkt i njerëzve – shpesh ushqente familje të tëra”, thotë Antonio Pace, president dhe themelues i Associazione Verace Pizza Napoletana, një shoqatë e krijuar në 1984 për të ruajtur traditën Napoleta Napolitane.

“Siç më pëlqen të them, pica napolitane nuk ka shpikës, baballarë ose pronarë – buron nga zgjuarsia e njerëzve napolitanë. Pica është Napoli dhe Napoli është pica”, pohoi ai.

Paolo Gramaglia, pronar dhe kuzhinier i restorantit , Michelin thotë se pica i përket Napolit,” thotë ai, duke krahasuar artin napolitan për të bërë pica me aftësitë e futbollit të Maradona, i cili luajti për Napolin nga 1984 në 1991.

“Ai nuk kishte teknikën në vetvete, por kishte futboll brenda tij – ai ishte një gjeni me një prekje magjike. Në Napoli, pizzaioli [prodhuesit e picave] kanë të njëjtën prekje magjike”, pohoi ai.

Imigracioni e bëri atë të udhëtojë

Sapo fitoi vulën mbretërore të miratimit, pica ishte zyrtarisht këtu për të qëndruar, por në vend që të ishte Mbretëresha Margherita që ndezi trendin global, ishin emigrantët më të varfër të Italisë që e popullarizuan atë në të gjithë botën.

Fillimi i shekullit të XIX-të pa migrim masiv nga jugu i Italisë në Shtetet e Bashkuara. Dhe, sigurisht, ata morën recetat e tyre me vete. “Amerikanët thonë se pica u krijua nga Napolitanët, por iu dha botës nga Amerikanët. Pajtohem”, thotë Diego Zancani.Është ajo përshtatja e picës që i pëlqen Christine Ristaino, pedagog i vjetër në gjuhën dhe letërsinë italiane në Universitetin Emory me një interes të veçantë në historinë kulturore të ushqimit, veçanërisht petë.

Ajo krahason evolucionin e picës në SHBA me filmin “Big Night”, në të cilin dy emigrantë italianë të gjeneratës së parë (të luajtur nga Tony Shalhoub dhe Stanley Tucci) hapin një restorant në Jersey Shore dhe nuk bien dakord nëse duhet të përshtatin ushqimin e tyre për shijet amerikane.

Ristaino gjithashtu përmend një komunitet tjetër kyç në popullarizimin e picës: trupat amerikane.

“Kur amerikanët erdhën në Itali në fund të luftës, ata zbuluan se e donin picën, kështu që ata e sollën atë përsëri në SHBA”, thotë ajo.

“Para kësaj, ajo ishte vendosur kryesisht në kulturën italo-amerikane, por pas luftës u bë një pjatë që njerëzit e tjerë do të hanin. Llojet e ndryshme të picave në SHBA u zhvilluan për shkak të nevojave dhe popullsisë në zona të ndryshme janë popullata të ndryshme në New York nga Chicago. Italianët morën pizza nga Napoli dhe e adaptuan atë për njerëzit në zonë. Njerëzit janë shumë të talentuar për t’u përshtatur”, pohoi ajo.

Ata gjithashtu janë të talentuar në inovacione. Zancani – i cili mban mend të hante pica ndërsa ishte student në Londër si “mënyra më e lirë për të mbijetuar” – thotë se inovacioni amerikan i ngrirjes së brumit të picës në vitet 1950 ishte ajo që e merrte ushqimin në të gjithë botën. Ai llogarit që, pavarësisht se kishte të bënte me Napolin, hiti i Dean Martin i vitit 1953 “That’s Amore” ndihmoi në çimentimin si një ushqim krejt amerikan.

Picat e huaja janë ‘travesti’ – por kjo është në rregull

Por ndërsa pica po pushtonte globin, ishte një vend ku tërheqja e saj ishte më e kufizuar: vetë Italia.

“Pica mbeti një gjë Napolitane për shumë vite – para Luftës së Dytë Botërore mezi njihej në veri të Romës dhe nuk ishte një sukses i menjëhershëm. Ajo erdhi me migrimin e brendshëm të viteve 1950 dhe 1960”, thotë Zancani.

Sot, sigurisht, kjo ka ndryshuar – pica është po aq popullore në Itali sa kudo tjetër, me variantin romak (një bazë më e hollë) që garon me origjinalin e Napolit.

Dhe nëse mendoni se italianët janë të tmerruar për bastardimin global të krijimit të tyre, mendoni përsëri, transmeton Telegrafi.

“Është ajo që ndodh me të gjitha ushqimet – ato përshtaten me shijet lokale”, thotë Zancani, i cili pranon se i preferuari i tij është origjinali napolitan.

“Stili amerikan është thjesht i ndryshëm – i njëjtë me përbërësit. Pica Havai me ananas është një koncept i çuditshëm, por nëse ju pëlqen, mirë. Po, është një travest në një farë mënyre, por shumica e ushqimit në një farë mënyre është një trast”, tha ai.

Zancani, pica e preferuar e të cilit është një Quattro Stagioni (Katër stinët) në një bazë napolitane, thotë se në Mbretërinë e Bashkuar, vota e tij për pica të mirë shkon në mini-zinxhirin Franco Manca. Ristaino e do atë që quhet “Rucola” nga piceria Sapori di Napoli në Decatur, Georgia.

Dhe as Antonio Pace i AVPN nuk është zemëruar me pica me pjata të thella. “Unë nuk mund të bëj asgjë përveçse të respektoj këdo që bën çdo lloj pice me përkushtim dhe sakrificë”, thotë ai.

“Ne kurrë nuk kemi thënë se pica napolitane është më e mira; ne vetëm ritheksojmë se është ndryshe.

Pika jonë e fortë është thjeshtësia dhe ne jemi të lumtur që vitet e fundit, lloje të ndryshme të picave amerikane po evoluojnë nga produkte që ishin të pasura me përbërës dhe jo gjithmonë të bashkuar mirë, në një produkt me cilësi të lartë dhe përbërës të zgjedhur mirë”, pohoi ai.

Si ta bëni një picë autentike napolitane?

Nëse dëshironi një pizza të vërtetë në stilin Napoli, AVPN është gati për t’ju ndihmuar. Që nga viti 1984 ata kanë trajnuar dhe verifikuar prodhuesit e picave në të gjithë botën, duke akredituar produktet e tyre si stil autentik të Napolit.

“Në atë kohë, piceritë në pjesën tjetër të Italisë dhe jashtë kishin filluar të zhvilloheshin, dhe ne e kuptuam që produkti i tyre ishte shumë i ndryshëm nga i yni. Frika jonë ishte që të kesh këtë lloj pice duke u përhapur nëpër botë mund të shihte recetën origjinale napolitane të harruar”, thotë Pace, i cili i pëlqen shtresat tradicionale, si marinara dhe e preferuara e tij, Margherita.

Zgjidhja e tyre? Themelimi i shoqatës dhe vendosja e rregullave strikte për picat e bëra nga filialet e tyre.
Sot, rregullat e AVPN për të bërë pica të vërtetë në stilin napolitane shtrihen në 14 faqe dhe mbulojnë gjithçka, nga mielli dhe temperatura e ujit që shkon në brumë, te koha e fermentimit, formimi i picës, udhëzimi i përbërësit dhe gatimi – vetëm 60-90 sekonda në një pllakë prej 380-430 C, ose 716-806 F.

Pizzaioli i mundshëm duhet të paraqesë gjithashtu video të procesit të tyre të bërjes së picas nga fillimi në fund – nga bërja dhe formësimi i brumit, deri tek shtimi i majave dhe pjekja e tij. Pasi të kenë kaluar fazën e parë, ata janë blerë në mënyrë misterioze nga një instruktor ose një pizzaiolo i verifikuar – i cili pretendon të jetë një klient i rregullt dhe shijon pica, transmeton Telegrafi.

Deri më tani, 854 piceri në 52 vende janë anëtare të shoqatës. “Ne jemi veçanërisht krenarë për lidhjet e fundit – një piceri në Egjipt që drejtohet nga një ish-student i yni”, thotë Pace. “Është e para në Afrikë dhe do të thotë që tani jemi të pranishëm në pesë kontinente”, pohoi ai.

Shkoni në Napoli dhe me siguri do t’ju thuhet se asnjë pica jashtë qytetit nuk do të shijojë kurrë të njëjtën gjë – diçka që ka të bëjë me ajrin, thonë ata, ose ujin. Por megjithëse Pace sugjeron që vizitorët të vijnë në Napoli dhe të enden rrugicave të qendrës historike, duke nuhatur brumin e pjekur fllad në ajër (dhe madje duke marrë një kurs ditor për të bërë pica me AVPN), ai thotë se besimi i mbajtur gjerësisht nuk është nuk është e saktë.

Në thelb një pizza e vërtetë napolitane është bërë me përbërës të thjeshtë: ujë, miell, kripë dhe maja, pa yndyrna të shtuar ose sheqerna. Duhet të lihet të rritet për të paktën 12 orë dhe të gatuhet në një furrë me dru për 60- 90 sekonda.

“Ne gjithmonë kemi thënë që cilësia e një pize të vërtetë napolitane nuk është e lidhur as me dialektin ose kombësinë e pizzaiolo, por me një metodë prodhimi që nuk ka sekrete – edhe pse shumë njerëz do të donin që ju të mendonit po”, thotë ai.

Pra, nëse jeni jashtë Napolit, mos kini frikë. Edhe kjo mund të jetë dashuri.

Fotot/ Erdogan sfidon hapur Covid-19, pamjet nga Turqia që po befasojnë botën

T7

Mijëra persona thyen masat anti-Covid gjatë një ceremonie mortore në Stamboll, mes të cilëve ishte dhe presidenti Erdogan.Ndonëse të pajisur të gjithë me maska, pjesëmarrësit në varrimin e teologut Muhammed Emin Sarac, ishin shumë pranë njëri me tjetrin, duke shkelur një nga rregullat kryesore për të luftuar koronavirusin, atë të distancimit social.Muhammed Emin Sarac ndërroi jetë ditën e premte në banesën e tij, pasi prej disa ditësh ishte prekur nga koronavirusi. Teologu i njohur ishte një nga predikuesit e Xhamisë Fatih në Stamboll, atje ku u mbajt dhe funerali i tij.

Sarac ishte një mik i afërt me presidentin Erdogan, me të cilin ishin njohur që në shkollë. Presidenti vlerësoi teologun në fjalën e rastit, duke thënë se ishte shumë mirënjohës për mësimet e tij.

Turqia regjistron 2.6 milionë të infektuar me koronavirus që nga nisja e pandemisë, 27 983 prej të cilëve kanë humbur jetën.

“Qytetarët duan ndryshim rrënjësor”! Vetëvendosja synon ta formojë e vetme qeverinë e re

Albin Kurti

Lëvizja Vetëvendosje synon që ta formojë e vetme Qeverinë e re të Kosovës dhe për këtë janë në pritje të numërimit të votave me kusht dhe atyre të diasporës.

Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Përparim Kryeziu, në një deklaratë të dhënë për Telegrafin, ka thënë se vullneti i qytetarëve i shprehur në këto zgjedhje nuk ka qenë kurrë më i qartë.

“Tanimë që ka përfunduar numërimi i votave të rregullta, jemi në pritje të fillimit të numërimit edhe të votave me kusht si dhe ato të diasporës, të cilat kësaj radhe janë më shumë në numër se në çdo proces tjetër zgjedhor. Vullneti i qytetarëve i shprehur në këto zgjedhje kurrë nuk ka qenë më i qartë”, ka thënë ai.

Sipas Kryeziut, qytetarët duan ndryshim rrënjësor si në të bërit politikë, ashtu edhe në qeverisje.

“Vendi ka nevojë për një qeveri të re, pasi që për më shumë se shtatë muaj ka pasur një jolegjitimet dhe qeveri e jashtëligjshme. Ne presim që të kemi numrin e nevojshëm të deputetëve për formimin e qeverisë dhe institucioneve tjera”, potencoi Kryeziu.

Si përfundim, Kryeziu thotë se të gjitha votat duhet numëruar me kujdes dhe të bëhet certifikimi sa më shpejt.

“Është tejet e rëndësishme që të gjitha votat të numërohen me kujdes e të certifikohen pa humbur kohë, ashtu që të mund të vazhdojmë sa më parë me formimin e institucioneve”, u shpreh zëdhënësi i Vetëvendosjes, Përparim Kryeziu.

Ndryshe, sipas rezultateve preliminare të publikuara nga KQZ, ku nuk përfshihen votat me kusht dhe ato nga diaspora, në këto zgjedhje Lëvizja Vetëvendosje ka 378,550 vota apo 47.85%.

PDK është radhitur e dyta me 137,659 vota apo 16.77%.

LDK është radhitur e treta me 107,507 vota apo 13.08%.

AAK është radhitur e katërta me 58,743 vota apo 7.43%.

Nisma Socialdemokrate me 20,535 vota apo 2.60%.

Së fundi, KQZ-së i është rekomanduar që të bëjë rinumërimin e 494 vendvotimeve, pasi që sipas Qendrës për Numërimin e Rezultateve, në këto vendvotime kanë ndodhur disa gabime.

Agron Shehaj denoncon dhunimin e zyrës elektorale të PD në njësinë 7: Rama dhe njerëzit e tij s’kanë për të na trembur

B6c679a7 2b89 4755 Affa 47df54c0d091

Drejtuesi Politik në degën 7 në Tiranë, Agron Shehaj ka denoncuar sot dhunimin e zyrës elektoprale të PD-së në këtë njësi.

Përmes një reagimi, Shehaj thekson se ka rënë pre e një sulmi gjatë natës, ndërsa shton se ngjarja është frymëzuar nga Edi Rama.

Shehaj mes të tjerash tha se Rama dhe njerëzit e tij nuk kanë për të trembur PD-në.

REAGIMI I SHEHAJT
Ditët e fundit jemi të gjithë dëshmitarë për sulmet ndaj aktivistëve të Partisë Demokratike dhe zyrave elektorale të Partisë Demokratike. Kjo zyrë e Partisë Demokratike në zemër të Tiranës është sulmuar, është dëmtuar rëndë natën e kaluar. Këto sulme janë të gjitha të frymëzuara nga Edi Rama dhe janë shenjat e qarta të panikut nga humbja. Edi Rama duhet sa më shpejt të dënojë dhunën dhe të ndalë rritjen e dhunës ndaj nesh. Edi Rama dhe njerëzit e tij nuk kanë për të na trembur. Ne të gjithë bashkë do vazhdojmë të punojmë deri në datën 25 Prill. Në datën 25 Prill Edi Rama do humbasë dhe Shqipëria do të fitojë dhe ne të gjithë së bashku do fillojmë të punojmë për njerëzit.
(BalkanWeb)

Detaje të reja nga vdekja e 17-vjeçarit, edhe dy prindërit e tij të shtruar në spitalin “Shefqet Ndroqi’

Prindërit e 17-vjeçarit që humbi jetën nga Covid-19 në spitalin “Shefqet Ndroqi’, si pasojë e komplikacioneve, janë të dy të shtruar në spital. I riu ka qenë prej një jave në terapi intesive dhe më pas në intubim, për shkak se virusi i ka prekur pothuajse 100% të mushkërive të tij. Mësohet në të njëjtin spital kanë qenë të shtruar dhe dy prindërit e tij.

Babai i 17-vjeçarit ndodhet ende në gjendje të rëndë për jetën, ndërkohë që e ëma e ka kaluar fazën e rrezikut, dhe i është rekomanduar nxjerrja nga ambientet spitalore. Ende nuk është bërë me dije nëse kanë pasur sëmundje shoqëruese që të ketë bërë që gjendja e tyre të përkeqësohet më tej.

Sa është fatura e spitalit të Fierit?

May be an image of 1 person

Myslim Murrizi ‘shpërthen’ nga Kuvendi: Sa është fatura e spitalit të Fierit?!I ashpër ka qenë në fjalën e tij, deputeti opozitar, Myslym Murrizi, i cili ka lëshuar një lumë me akuza në drejtim të qeverisë Rama. Murrizi, nga foltorja e Kuvendit tha se se janë shqiptarët ata që do të vendosin me votën e tyre në 25 prill, ndërsa theksoi se ata duhet t’i përçmojnë me votë këtë klase politike.Mes të tjerash ai i bëri thirrje kryeministrit Edi Rama që të tregojë se sa është donacioni i dhënë dhuratë nga qeveria turke për ndërtimin e spitalit të Fierit.“Si mund të hyjmë në Europë kur nga kjo maxhorancë. Ju duhet t’i thoni burgut hapu që keni shkruajtur një kontratë përulëse me Pfizer, për 500 mijë vaksina. Ta dinë shqiptarët që kontrata juaj me Pfizer mbaron në vitin 2022. Ju merrni kredi njëherë në dy seanca, do rregulloni ujësjellësin. Në emër të kujt i merrni këtij kredi? Në emër të kujt? Të gjithë mendojnë fatin e keq, ah sikur ta kisha unë atë vaksinë. Parimorë të mëdhenj ju, nuk i doni vaksinat e rusëve. Ju po t’ju kontrollosh natën në shtëpi, ju gjen fotografinë e Stalinit. Ju dilni andej nga Rinasi dhe bëni si eskortë. Si mund të hyni në Europë? Ju detyrojnë ambasadorë të vende të ndryshme. E dëgjova me vëmendje zotin Gjoni,citoi një ambasador. I tha publikisht se sa bari dhensh vijnë të emëruar me punë. Unë shumë pak i ndjek se këta bëhen synet nga gjuha. Me covid kanë qenë me kohë. Kush ka mbajt përgjegjësi? Zero. Këta që vinin me opinga dhe brekë thesi nga Rrogozhina, dhe bëjnë ski në Zvicër. Ça i dinë këta evropianët? Se do i pranojnë këta se janë pajtuar. Shqiptarët në 25 prill duhet të japin votën e tyre dhe ta mendojnë mirë. Janë bërë si vemie. E dëgjove Ramën sot? Ne jemi të marrë vesh bashkë, do i bëjmë punët e mira bashkë. A nuk ishte me mua ti në takim kur ambasadori Bochardt na kërkoi të votonim? A e hapi më zërin e gojës? Punët e mira do t’i bëjmë edhe më mirë të gjithë bashkë më 25 prill. Po shqiptarët kush i ka lënë kaq kohë, kaq larg Europës. Shqiptarët më 25 prill duhet t’ju japin apsrat, përndryshe do të ikin edhe këta që janë këtu. Një fjalë e shenjtë thotë; Nga toka e keqe ikim se të lë kalamajtë pa bukë, por me njerëzit e këqij përballu. Shqiptarët të nderuar keni votën në dorë, përçmojini me votë ata që bredhin me çadra 4 vite. Eh çdo të heqin pas 25 prillit. Ne nuk mund të hyjmë në Europë me sy mbyllur, me vdekjen nëpër këmbë dhe eurot që marrin këta. Dy fjalë për peshqeshin e të madhit të Turqisë. E shoh relacionin që është pa shifër. Edhe dhuratat kur çohen, jepet fatura. Sa kushton spitali i Fierit mo? Këtë do të votoni?! Kam respekt për shtetin turk, por na e thuaj që ta dimë se sa peshqesh na ka bërë. Sa?! Kjo është tallje dhe me këtë tallje besoj se çdo ditë i largohemi Europës.”, tha Murrizi.