Këngëtarja shqiptare Ava Max është një prej emrave më të njohur të muzikës në botë, e cila na ka bërë të gjithëve krenarë me talentin e punën e saj të palodhur.

Që në fillimet e karrierës së saj, Ava është shfaqur me flokët bjond dhe me një model të veçantë flokësh që tashmë e personifikon, njërën anë të shkurtër e tjetrën të gjatë.Mirëpo, Ava Max ka marrë papritur një vendim për të ndryshuar drastikisht pamjen e saj dhe tashmë nuk është një bjonde!Këngëtarja është kthyer në brune dhe ka befasuar ndjekësit me pamjen e re.Në fotot e publikuara në llogarinë e saj në Instagram, Ava Max shfaqet me flokët në ngjyrë të errët të cilat gjithashtu i shkojnë shumë, ndërsa fansat kanë vërshuar në komplimente për këtë look të ri.


“Amanda u rikthye”- shkruan këngëtarja duke treguar se kjo ishte ngjyra e flokëve që ajo kishte para se të bëhej e famshme.

Së fundmi, Ava foli shqip në një televizion gjerman, ndërsa videoja e saj bëri xhiron e rrjetit.

Në bisedë e sipër me gazetaren Arta Ramadani, Ava pranoi me kënaqësi të madhe të flasë shqip.

“Si jeni të gjithë? Unë jam Amanda apo Ava Max.”- tha këngëtarja ndërsa gazetarja ia ktheu po në shqip:

“Edhe je shumë e bukur!”

“Faleminderit, unë i kam flokët të zeza, nuk i kam bjonde.”- tha Ava duke qeshur.