Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar me anë të një postimi në profilin e tij në rrjetin social ‘Twitter’ teksa thotë se pas denoncimit të fakteve për fshehjen e numrit real të të vdekurve si pasojë e Covid-19 në Shqipëri, Kryeministrit Rama iu deshën dy ditë për t’u përgjigjur.

Sipas Bashës, Rama po fsheh të vërtetën, por e ka të kotë, pasi sipas kryedemokratit, askush nuk i beson më këtij kryeministri.

Pasi denoncimit të fakteve se gënjeu për numrin e viktimave të Covid-19, Ramës ju deshën dy ditë për t’u përgjigjur. Dy ditë përpjekje për të manipuluar faktet dhe për të fshehur të vërtetën që pamë të gjithë. E ka kot sepse askush nuk i beson më!

Kush gënjen për një çështje kaq të ndjeshme, gënjen për gjithçka. Shqiptarët kanë nevojë për një qeveri që punon për ta dhe nuk merret me gënjeshtra natë e ditë.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s